SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 4947619
nr 494 7619
Bägare
Silver, Barock, höjd: 12
måndag 5 november 2007
kl 17:19:21
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.